úterý 26. dubna 2011

Uvítání

Vítám vás na oficiálním blogu naší amatérské filmové skupiny F8 ART COMPANY. Nakonec jsem se rozhodl pro trochu obyčejnější styl prezentace naší skupiny a zvolil jsem blogování. Udělal jsem to z několika zjištných důvodů. Tak za prvé asi protože je to zadarmo a je to jednoduché. Za druhé si nemyslím že jsme malý Holywood a tak si ani zatím nezasloužíme nějaké velké stránky s ufony v záhlaví :) . A za třetí asi protože tohle prostě bude stačit ;).
Úvodem bych vás chtěl seznámit s historií naší amatérské skupiny. Vznik datujeme na 1. května 2002 ale je možné že to bylo poněkud dříve. Nicméně nikdo jsme si tehdy nic do diáře nezapisoval a tak jsem asi před rokem stanovil právě toto datum jako narozeninový den. Asi protože mi přijde kouzelné :) . Naše amatérská skupina vznikala si podobně jako každá jiná : Láska k filmům , touha po tom dělat své a dostupnost digitální kamery. Toť vše. Zprvu jsme točily jen tak pro zábavu opičárny a šaškárný typu ČT 18 . Později jsme se popkoušeli o větší projekty na kterých jsme si rozmlátily nos. Velkým příkladem ( a mou vlastní ostudou ) je například projekt Thief. Ano nebudu se vymlouvat to jsem fakt zkonil.
Nicméně čas učí a léčí rány a tak jsme později začali vytvářet pokusy ( říkejme tomu tak protože to nic jiného není) které nás uvedli v trochu lepší světlo. Za všechny snímky uveďme například Werewolfa ( 2. místo v diváckém hlasování Aerokraťas ) nebo snímek pro Action For Women - Malá Velká Láska. Nyní k vidění také na CSFD. Mezi naše pokusy patří převážně hororový místy dramatický příběh spojený s jakýmsi zadostiučiněním. No...však můžete na našem kanálu youtube posoudit sami.
Výrazným mezníkem v mé vlastní tvorbě je známost navázaná v roce 2009. Přátelství se Zdeňkem Hadrbolcem - mentorem , rádcem i učitelem se zasloužilo o to že naše pokusy jsou filmovější , zdravější a snad i lepší než kdykoliv předtím. Navíc také chuť se učit novým věcem , lepší dostupnost profesionální techniky , navázání spolupráce s herci z ochotnických divadel ale i halda odborné literatury nás vede doufejme kupředu.
Na závěr bych chtěl říci jen to že F8 ART COMPANY bude od svých 9. narozenin nést trochu obměněný název a to protože to ART ve jméně je trochu zavádějící. Řekněme že v době vymýšlení jména pod kterým se budeme schovávat jsme všichni byli v pubertě a mysleli jsme si že nám patří svět. Dnes je to ale všechno trochu jinak a protože už moc dobře vím co chci dělat, ale i jak to chci dělat, je načase si přiznat velikou pravdu : Nejsem umělec a nechci jím být. Naopak se vyžívám v neumění a v béčkovitosti velkého světa za oceánem. Mými velkými tvůrčími vzory nejsou umělci. Proto odteď budeme F8 (NON)ART COMPANY protože takový název je zcela výstižný : F8 = Smazal (NON)ART = neumělecký COMPANY= společnost = Smazalova neumělecká společnost :).

Žádné komentáře:

Okomentovat